Арсенал - Порту 1:0 (пен. 4:2): огляд матчу і результат гри 12.03.2024

"Канонірам" і "драконам" для визначення переможця знадобилися одинадцятиметрові удари.
13 березня, 00:55
Арсенал пройшов Порту / Getty Images

У вівторок, 12 березня, лондонський Арсенал приймав на своєму полі Порту у матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Після мінімальної поразки у першому поєдинку підопічні Мікеля Артети відігралися та здолали суперника у серії післяматчевих пенальті.

Арсеналу вдалося зрівняти загальний рахунок у протистоянні під кінець першого тайму зусиллями Мартіна Едегора та Леандро Троссара. На 41-й хвилині бельгієць заволодів м'ячем на лівому фланзі після обрізки у "драконів", віддав на норвежця, який повернув на партнера, а той уже з меж штрафного майданчика точно пробив під дальню стійку.

Джерело: Getty Images

У середині другої половини зустрічі "каноніри" могли вийти вперед у двоматчевій дуелі, проте результативний удар Едегора не був зарахований через фол Кая Гаверца у боротьбі з голкіпером та захисником Порту.

До кінця основного часу суперники не змогли змінити результат. Для визначення учасника чвертьфіналу Ліги чемпіонів знадобилися ще два екстратайми, у перерві між якими на заміну вийшов українець Олександр Зінченко, а після - і серія пенальті.

У підсумку перемогу з рахунком 4:2 святкували "каноніри": гравці лондонської команди реалізували свої чотири спроби, а Давід Рая взяв удари від Венделла та Галено.

Статистика матчу Арсенал - Порту 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

Арсенал - Порту 1:0 (пен. 4:2) (перший матч - 0:1)

Гол: Троссар, 41

Серія пенальті: 1:0 - Едегор, 1:1 - Пепе Акіно, 2:1 - Гаверц, 2:1 - Венделл (воротар), 3:1 - Сака, 3:2 - Груїч, 4:2 - Райс, 4:2 - Галено (воротар)

Очікувані голи (xG): 1.08 - 0.59
Володіння м'ячем: 55% - 45%
Удари: 14 - 9
Удари у площину: 4 - 3
Кутові: 9 - 1
Фоли: 18 -20
Атаки: 118 - 87

Арсенал: Рая - Вайт, Саліба, Габріел, Ківьор (Зінченко, 106) - Едегор, Райс, Жоржиньйо (Жезус, 83) - Сака, Гаверц, Троссар (Нкетіа, 106)

Порту: Кошта - Маріу (Санчес, 85), Пепе, Отавіо, Венделл - Ніко (Еуштакіу, 101), Варела (Груїч, 90+7) - Консейсау (Боржеш, 101), Пепе, Галено - Еванілсон (Таремі, 86)

Попередження: Саліба, 39, Гаверц, 116 - Пепе, 73.