Португалія - ​​Франція 0:0 (по пен. 3:5): огляд матчу та результат гри 05.07.2024

Промах Жоау Фелікса, який виявився єдиним за всю серію, став фатальним для команди Роберто Мартінеса.
6 липня, 00:47
Збірна Франції / Getty Images

У п'ятницю, 5 липня, у Гамбурзі на Фолькспаркштадіоні відбувся другий матч 1/4 фіналу чемпіонату Європи 2024 року між збірними Португалії та Франції.

Ще до стартового свистка більшість уболівальників чудово розуміла, до чого варто готуватися. І в першому таймі очікування цілком виправдалися.

Причому не можна сказати, що команди погано грали, просто оборона на обох половинах поля виглядала монолітом.

Після перерви ситуація в цьому плані змінилася на краще. І Португалія, і Франція створили достатню кількість моментів, один із яких міг і мав закінчуватися голом.

Але, на жаль, ні - Майк Меньян та Діогу Кошта були надто надійними. А якщо вони не справлялися, то на допомогу приходили захисники та неточність форвардів.

Джерело: Getty Images

До того ж останні 15 хвилин основного часу обидві команди грали без своїх найкреативніших гравців - з поля пішли Антуан Грізманн і Бруно Фернандеш.

Оскільки в основний час ніхто так і не зміг розпечатати ворота суперника, матч перейшов у додатковий час.

На цій стадії поєдинку команди цілком очікувано зменшили швидкості, менше атакували, менше ризикували. У результаті команди не змогли визначити переможця ані за 90 хвилин основного часу, ані за 30 хвилин додаткового.

Долю путівку до півфіналу вирішувала серія пенальті – друга поспіль для команди Роберто Мартінеса.

Пенальті пробивали по воротах, за якими перебували португальські фанати, які як могли намагалися допомогти своїм співвітчизникам.

Першим до м'яча підійшов Усман Дембеле, який вдарив у протилежний кут від стрибка Діогу Кошти.

Потім пробивав Кріштіану Роналду - Меньян вгадав напрямок, але не зумів відбити удар.

Далі Юссуф Фофана, Бернарду Сілва та Жюль Кунде свої спроби реалізували, а от Жоау Фелікс пробив у штангу.

Бредлі Барколя розвів Кошту і м'яч по різних кутах, зробивши рахунок 4:2. Нуну Мендеш міг як продовжити серію пенальті, так і завершити її - і він її продовжив!

Багато що, якщо не все, вирішувалося після удару Тео Ернандеса, який бив п'ятим у французів. Лівий захисник Мілана дуже впевнено пробив і приніс своїй країні перемогу над Португалією.

Таким чином Франція пройшла до півфіналу, де вона зустрінеться зі збірною Іспанії, яка раніше у додатковий час вирвала перемогу над збірною Німеччини.