Гарет Бейл: ТОП-5 найкращих моментів за всю кар'єру футболіста

ISPORT.ua згадує найзначніші моменти у кар'єрі валлійського футболіста.
2023 г., 10 січня, 13:30
Гарет Бейл / Getty Images

У понеділок, 9 січня, нападник збірної Уельсу Гарет Бейл офіційно оголосив про завершення кар'єри.

Це рішення варто було очікувати, адже 33-річний гравець, хоч і молодий, але з кожним місяцем давав зрозуміти, що йому не дуже хочеться грати. Погане прощання в Реалі, парочку феєрій у МЛС та невдача на ЧС-2022 призвели до того, що Гарет повісив бутси на цвях.

Незважаючи на погану кінцівку, Гарет подарував футболу безліч яскравих та фантастичних моментів, що увійшли до історії футболу.

ISPORT.ua згадує всі моменти за участю Бейла, коли він вразив світ.

Трилер з Інтером

У далекому 2010 році Гарет Бейл ще формувався як футболіст, граючи то в захисті, то в півзахисті, то в атаці. Футбольний світ знав про талант, що зростає, проте чи не вперше Бейл змусив говорити всіх про себе.

У рамках групового етапу Ліги чемпіонів сезону-2010/11 Тоттенгем на виїзді зустрічався з Інтером – чинним чемпіоном турніру. Старт зустрічі був жахливим для "шпор" - вже на 13-й хвилині Інтер розгромно перемагав, а до цього був вилучений голкіпер Гомес. На перерву команди пішли за рахунку – 4:0. Здавалося, що зустріч можна завершувати вже тоді.

Після перерви стався бенефіс імені Бейла. Майже відразу після відновлення гри він забив свій перший гол у поєдинку, зробивши ідеальний забіг лівим флангом, він втік від Дзанетті. Під завісу гри Гарет знову забив, причому гол-близнюк – втік від Дзаннеті і з кута штрафного майданчика пробив у дальній кут. Не минуло й кількох хвилин, як валлієць оформив хет-трик - Гарет отримав пас від Леннона і точно пробив у дальній кут.

Тоттенгем не зміг уникнути поразки, але Гарет став тим футболістом, про якого говорили весь той вечір. Незважаючи на невдачу команди, Бейл здивував усіх, вписавши ім'я в історію Ліги чемпіонів.

Божевільний ривок у фіналі Кубка Іспанії

Швидкість та дриблінг – це слова синоніми, коли говориш про Бейл. Всі ми знаємо, що це феноменальний футболіст, який не залишає байдужих: люблять чи ненавидять, підносять чи топлять.

Одним із найфеноменальніших голів Бейл забив у Кубку Іспанії, в якому грали Реал та Барселона. Тоді Гарет був головною зіркою, адже Кріштіану Роналду пропускав гру через дискваліфікацію.

Мадридці забили першими у першому таймі (Ді Марія), але Барселона відповіла у другому таймі (забив Бартра). Все йшло до того, що буде додатковий час, але на 85-й хвилині сталося диво.

Барселона невдало скористалася кутовим, у результаті Реал провів феноменальну контратаку. Іско відпасував на Коентрау, а той віддав на Бейла. Гарет прокинув м'яч із центру поля мало не до штрафного майданчика, а його виштовхував з поля Бартра (корпусом і ледь не руками). Валлієць навіть вибіг за бокову на кілька метрів, поки Марк був у полі. Незважаючи на такий запас, іспанець програв у швидкості, а Бейл наздогнав м'яч і забив між ніг Пінто. Цей гол приніс Кубок Іспанії Реалу, а Гарету славу на віки.

Чемпіонат Європи-2016

Бейл з кожним роком своєї кар'єри більше любив грати за збірну та в гольф. Якщо друге, то хобі, то ось грати за Уельс, наче віддати життя. Нападник завжди показував щось велике, ніж просто гра.

Вінцем успіху гри валлійця за збірну можна вважати чемпіонат Європи-2016, коли Уельс дійшов до півфіналу, де поступився чемпіону – Португалії. Але хто міг повірити, що команда з кількома зірками здатна зайти так далеко?

Все почалося з групи, де Уельс став першим, обійшовши Англію, Словаччину та росію. У 1/8 фіналу валлійці обіграла Північну Ірландію (1:0), а в чвертьфіналі виявилися сильнішими за Бельгію (3:1). Півфінал, як уже казав, був із Португалією. З ними Уельс та Бейл не змогли впоратися, але дійти до півфіналу – це успіх.

Якщо розглядати особисту статистику Бейла, то на чемпіонаті Європи у Франції він забив три голи, а також взяв участь у створенні кількох гольових атак. За підсумками турніру Гарет увійшов до різних символічних збірних, включаючи France Football.

Варто зазначити, що всього за збірну Бейл провів 111 матчів, у яких забив 40 голів та виконав 22 гольові передачі. Справжній капітан для унікальної збірної.

Феєрія у фіналі Ліги чемпіонів

2018 рік – час, коли Бейл сумував у Реалі. Зінедін Зідан не особливо довіряв валлійському нападникові, але не міг не випускати гравця такого калібру. Того успішного року Реал дійшов до фіналу Ліги чемпіонів, де грав із Ліверпулем.

Для англійського гранда ця гра запам'яталася з масою негативних моментів – травмою Салаха, невдахою Каріусом, а також із геніальною грою Бейла. За рівного рахунку у другому таймі Зіданв випустив Бейла, який замінив Іско на 61-й хвилині гри.

Пройшло кілька хвилин, і прізвище Бейла звучало на весь НСК Олімпійський у Києві. Марсело зробив чудовий навіс на Бейла, який ударом через себе пробив точно під поперечину. Цей гол міг претендувати на звання найкращого у сезоні, але до цього через себе забив Кріштіану Роналду у матчі з Ювентусом.

Феноменальний гол – це лише один пазл успіху, адже вже за кілька хвилин Гарет оформив дубль. Якщо в першому голі вся краса винятково від удару валлійця, то другий – груба помилка Каріуса. Незважаючи на "допомогу з боку німця", той фінал – один із найкращих в історії футболу та Гарета Бейла.

Грюкнув дверима

Здавалося, що кар'єра Бейла підходить до завершення, а йому залишилося зіграти лише на чемпіонаті світу. Тому влітку минулого року він пішов із Реала, перейшовши до Лос-Анджелесу з МЛС. Там футболіст показував гру, яка віддалено нагадувала його самого, але трапився епізод, який змусив увесь футбольний світ "охнути".

У рамках фіналу американської ліги MLS Лос-Анджелес зустрічався з Філадельфія Юніон. Основний час завершився 2:2, а Бейл вийшов на заміну на 97-й хвилині. В овертаймі все йшло до серії пенальті, поки голкіпера Лос-Анджелеса не видалили. Потім Філадельфія забила на 120+4 хвилині, що наблизило їх до трофею.

Вже на 120+8 хвилині нагадав про себе Гарет Бейл, котрий забив головою після подачі. Саме його взяття воріт дозволило перевести поєдинок у серію пенальті, де Лос-Анджелес переміг – 3:0. Таким чином, валлієць виграв свій перший трофей у МЛС.

Як бачимо, це лише мала частина того, що подарував нам Бейл. Можна згадувати його класні голи зі штрафних, далекобійні удари, індивідуальні дії та святкування. Але, незважаючи на це, немає жодних сумнівів, що Бейл – це своєрідна особливість футболу, який творив, створював та мотивував.