Кінець однієї і початок іншої епох: як Сіті та Юнайтед зустрічалися на Вемблі

ISPORT розповідає про єдині Манчестерські дербі, які пройшли на головній арені Англії.
2023 г., 3 червня, 12:00
Манчестер Юнайтед - Манчестер Сіті / Getty Images

У суботу, 3 червня, у Лондоні на Вемблі пройде фінал кубка Англії, в якому зійдуться дві манчестерські команди: Сіті та Юнайтед. Початок поєдинку заплановано на 17:00 за київським часом.

Дивовижно, але за свою багаторічну історію Манчестер Юнайтед та Манчестер Сіті не так багато разів зустрічалися у матчі на Вемблі.

Оскільки поєдинки на найбільшому стадіоні Великої Британії проходять лише в рамках кубка Англії, кубка ліги та Суперкубку Англії, клуби з Манчестера мали не так багато можливостей зустрітися.

Майбутній фінал кубка Англії стане першим в історії, коли у ньому відбудеться Манчестерське дербі. При цьому воно стане лише третім зіграним на Вемблі.

Примітно, що попередні два матчі пройшли у двох різних турнірах із різницею у чотири місяці: у півфіналі кубка Англії та у Суперкубку (він же Ком'юніті Шилд).

Манчестер Сіті був тільки на початку свого шляху після того, як клуб був придбаний тоді ще нікому не відомим шейхом Мансуром.

Манчестер Юнайтед поступово наближався до неминучого - пенсії сера Алекса Фергюсона і зміни поколінь, яка призвела до того, що "червоні дияволи" не можуть стати чемпіонами ось уже десять років.

Півфінал кубку Англії (16 квітня 2011 року)

Цю зустріч краще розпочала команда сера Алекса Фергюсона. Протягом однієї атаки Дімітар Бербатов мав дві чудові можливості забити: спочатку він не зміг переграти в дуелі Джо Харта, після чого з кількох метрів пробив вище воріт.

На старті другого тайму номінальні господарі поля вийшли вперед завдяки двом помилкам суперника.

Едвін ван дер Сар, який проводив останній сезон у кар'єрі, не зумів належним чином віддати пас, але йому пощастило, що Джон О'Ші перехопив м'яч у Давіда Сільви. Однак одразу Майкл Каррік навіщось віддав м'яч Яя Туре, який увірвався до штрафного майданчика і ударом низом забив єдиний гол матчу.

Джерело: Getty Images

А через 20 хвилин Пол Скоулз прямою ногою вдарив Пабло Сабалету у стегно під час спроби обробити м'яч, за що Майк Дін виписав легенді Юнайтед пряму червону картку.

Команда Роберто Манчіні вийшла у фінал, де з таким самим рахунком обіграла Сток Сіті. За підсумками сезону представники синього Манчестера посіли третє місце і вперше в еру шейха Мансура вийшли до Ліги чемпіонів.

Червоний Манчестер у свою чергу задовольнявся чемпіонством, яке стало для клубу 19-м, що дозволило обійти за їхньою кількістю Ліверпуль - сер Алекс виконав свою обіцянку скинути мерсисайдців із їхнього "гр*баного сідала".

Манчестер Сіті - Манчестер Юнайтед 1:0
Гол: Яя Туре, 52.

Володіння м'ячем: 44% - 56%
Удари: 10 - 12
Удари в площину: 2 - 6
Фоли: 14 - 9

Манчестер Сіті: Харт - Сабалета, Компані, Лескотт, Коларов - Де Йонг, Туре, Джонсон (Райт-Філліпс, 79), Сільва (Вієйра, 86), Баррі - Балотеллі.

Манчестер Юнайтед: ван дер Сар - О'Ші (Фабіо, 84), Відіч, Фердінанд, Евра - Валенсія (Чічаріто, 65), Каррік, Скоулз, Парк Джі Сун, Нані - Бербатов (Андерсон, 74).

Попередження: Сабалета, Балотеллі, Де Йонг, Компані.

Вилучення: Скоулз (пряма червона).

Суперкубок Англії (7 серпня 2011 року)

Смішно, але учасники Суперкубку стали відомі в один день із різницею в кілька годин. 14 травня 2011 року МЮ став чемпіоном Англії, зігравши внічию з Блекберном (1:1), а МС за кілька годин обіграв Сток Сіті (1:0) у вже згаданому фіналі кубка Англії.

У цій зустрічі "червоні дияволи" взяли реванш за поразку у півфіналі кубка, зробивши це у своєму фірмовому стилі – оформивши камбек.

На перерву команди йшли за рахунку 2:0 на користь "містян", у яких відзначилися Джолеон Лескотт і Едін Джеко.

У першому випадку англієць замкнув подачу зі штрафного, скориставшись помилкою на виході 20-річного Давіда Де Хеа, а в другому боснієць завдав потужного удару з 25-метрів, з яким іспанський воротар не впорався - ось такий вийшов для Давіда дебют.

Проте досить швидко підопічні Фергюсона відігралися. Кріс Смоллінг на старті другого тайму замкнув подачу зі штрафного (у такому ж стилі він принесе своїй команді перемогу в дербі 2018 року, завадивши Сіті стати чемпіонами).

А через шість хвилин "червоні дияволи" розіграли шикарну комбінацію, результатом якої став гол Нані.

Розв'язка дербі припала на доданий час. Все той же Нані в центрі поля обікрав Венсана Компані, який невпевнено спробував обробити м'яч, втік на побачення з Джо Хартом, обіграв його та забив уже у порожні ворота, принісши своїй команді трофей. Він же був визнаний найкращим гравцем зустрічі.

Уже зовсім скоро Компані помстився своїм кривдникам сповна: у жовтні Ман Сіті знищить Юнайтед на Олд Траффорд з рахунком 6:1, а наприкінці сезону Серхіо Агуеро під крик англійського коментатора Мартіна Тайлера заб'є чемпіонський гол у ворота КПР - Манчестер Сіті вперше з 1968 року стане чемпіоном Англії.

Манчестер Сіті - Манчестер Юнайтед 2:3
Голи: Лескотт, 38, Джеко, 45+1 - Смоллінг, 52, Нані, 58, 90+4.

Удари: 8 - 21
Удари в площину: 6 - 12
Фоли: 14 - 11

Манчестер Сіті: Харт - Річардс, Компані, Лескотт, Коларов (Кліші, 73) - Де Йонг, Туре, Мілнер (Джонсон, 67) - Сільва, Джеко, Балотеллі (Баррі, 59).

Манчестер Юнайтед: Де Хеа - Смоллінг, Фердінанд (Джонс, 46), Відіч (Еванс, 46), Евра (Рафаель, 71) - Нані, Каррік (Клеверлі, 46), Андерсон, Янг - Руні, Велбек (Бербатов, 89).

Попередження: Джеко, Річардс, Туре, Мілнер, Коларов - Андерсон, Евра.