Герой Трубін, фейл Сікана, LOL-момент Ракицького: підсумки Шахтаря в єврокубковому сезоні-2022/23

ISPORT.ua виділяє головне в участі "гірників" в єврокубковому сезоні-2022/23.
2023 г., 17 березня, 10:40
Шахтар / ФК Шахтер Донецк

У четвер, 16 березня, донецький Шахтар програв Фєнорду і завершив свій виступ у Лізі Європи. "Гірники" дісталися до стадії 1/8 фіналу другого за значущістю турніру, де і поставили крапку в поточному розіграші єврокубкового сезону.

Команда Ігора Йовічевіча гідно виступила в Лізі чемпіонів, після якої показала себе в Лізі Європи. Десь не вистачило майстерності, десь удачі, а десь везіння. Незважаючи на це, поточний єврокубовий сезон уже увійшов в історію для Шахтаря і всієї України.

ISPORT.ua виділяє головне в поточній компанії "гірників" у єврокубках.

Найкращий матч

Донецький Шахтар опинився в Лізі чемпіонів, потрапивши в одну групу з мадридським Реалом, німецьким Лейпцигом і шотландським Селтіком. Багато хто передрікав, що "гірники" взагалі не зможуть набрати хоча б очко, не кажучи вже про вихід до євровесни.

Однак скептицизм і негативний настрій, який був відсутній у гравців і тренерського штабу команди, швидко зник і у фанатів. У першій же грі групового етапу Шахтар розбив Лейпциг - 4:1.

Тоді український колектив створив справжню сенсацію, після якої "бики" звільнили головного тренера Доменіко Тодеско, а самі посіли першу сходинку в групі. Голами у складі Шахтаря тоді відзначилися: Швед (дубль), Мудрик і Траоре. Перемога в тій грі подарувала надію на те, що український футбол живий і можна грати, незважаючи на побоювання і важкі часи.

Найгірший матч

Якщо говорити про найкращий матч, то потрібно назвати найгірший. Якщо Шахтар стартував у єврокубках на суперпозитивній ноті, то ось закінчив на супернегативній. Найгірший матч - матч-відповідь із Феєнордом (1:7).

Нідерландський колектив просто зім'яв "гірників", розбив і навіть не дав шансів щось зробити. Звісно, гол престижу в кінцівці показав, що Шахтар не здається і має клас, але в той футбольний вечір хотілося швидше, щоб матч закінчився, адже дивитися на таке видовище було дуже важко.

Фейл

Український нападник Данило Сікан є надією не тільки клубу, а й національної збірної. Шанс показати себе в єврокубках - це те, чого хочуть багато молодих гравців (за прикладом ходити далеко не варто, адже Михайло Мудрик не дасть збрехати).

Перспективний форвард "гірників" провів у поточному єврокубковому сезоні сім ігор, але, якщо перевести в хвилини, то це - 191. Звісно, не дуже багато, але це краще, ніж нічого. Незважаючи на таку кількість хвилин, Сікан запам'ятався кількома епізодами: асист у грі з Селтіком; невпевнена гра з Ренном; фейл із Селтіком, коли Мудрик викотив на Данила, а той не забив у порожні з кількох метрів. Справжній фейл єврокубкового сезону.

Найкращий гравець

Якщо вибирати найкращого гравця, то це, однозначно, голкіпер команди Анатолій Трубін. Якби не було його в команді, то Шахтар, цілком імовірно, став би останнім у групі Ліги чемпіонів, не кажучи вже про євровесну.

Український голкіпер своєю грою вселяє впевненість, стабільність і те, що він справжня стіна. Трубін зробив найбільшу кількість сейвів після групового етапу (31), допоміг команді пройти Ренн (гра і серія пенальті), а потім подарувати надію на диво в першій грі з Фейєноордом. Навіть остання гра, де Шахтар був розбитий, не зіпсує думку про Трубіна.

Повернення

Можна по-різному ставитися до повернення Ярослава Ракицького, але він приєднався до команди в зимове трансферне вікно. Ярослав залишив Шахтар у 2019-му році, щоб повернутися зараз і допомогти "гірникам" у важкі часи. Досвідчений захисник провів всього пару ігор після зимової паузи, але вже встиг з'явитися на полі в Лізі Європи, де встиг відзначитися кумедним епізодом.

LOL-момент

Захисник вийшов на поле в грі з Феєнордом з перших хвилин. Досвід, маневреність, почуття пасу і бачення поля - нікуди не поділися у Ракицького. Але, крім перерахованих вище плюсів, Ярослав відзначився кумедним епізодом - голом, який забив, чи то спиною, чи то куприком. Навряд чи взяття воріт увійде до списку найкращих турніру, але ось список оригінальних - точно поповнило.

Засмучення

Якщо говорити про кумедні моменти, то варто говорити і про ті, що засмучують. Шахтар вміє дивувати і показувати те, у що мало хто вірить. Так сталося у грі з мадридським Реалом на стадії групового етапу Ліги чемпіонів.

У четвертому турі Шахтар приймав мадридський гранд - до цього "гірники" у наполегливій грі в Іспанії поступилися "королівському клубу" (1:2). Тож у душі на диво сподівалися всі, але розумом розуміли, що це майже нереально.

Шахтар почав досить різко і нахабно, як за своїми мірками. Гол Зубкова подарував надію, а гра команди цілком вселяла впевненість. Але сталася засмучуюча подія наприкінці зустрічі. Рюдігер забив на п'ятій доданій хвилині до другого тайму, чим врятував своїй команді нічию. Як же боляче було Шахтарю і за Шахтар, адже чергова перемога над мадридським грандом була так близька.

Розчарування

Шахтар розпочав груповий етап Ліги чемпіонів із великої перемоги над Лейпцигом (4:1). Закінчив же виступ у групі - великою поразкою від німецької команди (0:4).

Ця поразка стала настільки розчаровуючою, адже Шахтар претендував на плей-офф Ліги чемпіонів, а своєю грою до цього вселяв надію на хорошу гру. На полі з "биками" ми побачили лише відтінок, який нагадував Шахтар...

Драма

Головна драма єврокубкового сезону для Шахтаря сталася у Франції в протистоянні з Ренном. "Гірники" в першій грі обіграли суперника (2:1), що давало надію на прохід далі. Цілком очікувалося, що Ренн домінуватиме, що буде бігти і перемагати.

В основний час французи забили раз, перевівши гру в овертайм. Далі забили вдруге і були близькі до проходу в 1/8 фіналу Ліги Європи. Але трапилася справжня драма, яка підпадала під усі екшен-фільми. Спочатку автоголом відзначився Белосян, а потім гра перейшла в овертайм. У Шахтаря було дві нагоди (завдяки сейвам Трубіна), щоб закрити всі питання про переможці, але гравці змазали свої удари - Бондар пробив повз, а Сікан у поперечину. Здавалося, що удача точно відвернеться, але Анатолій зробив ще один сейв із пенальті. Келсі - не підвів і забив вирішальний пенальті. Емоцій було навалом, слава Богу, що вийшло.

У єврокубковому сезоні-2022/23 для Шахтаря і в Шахтаря було все: супер перемоги, прикрі поразки, розгроми, феєрія, драма, пристрасть, розчарування. Можна робити різні висновки з приводу гри українського Шахтаря, але потрібно погодитися з тим, що за таку команду не тільки не соромно, а й престижно вболівати.

• Оцінка єврокубкового сезону-2022/23: 10 із 10