Аргентина на ЧС-2022 в Катарі - склад і шанси на перемогу

Збірна Аргентини на Чемпіонаті світу 2022 з футболу, склад команди, календар матчів та шанси на перемогу в турнірі.
2022 г., 6 листопада, 09:48
Аргентина. Профіль збірної

Останній шанс. Шлях до абсолютної величі. Ліонель Мессі виграв в цьому житті все, чого тільки міг собі побажати – окрім чемпіонату світу.

Поки легендарний форвард не має цього трофею у своїй колекції, будуть ті, хто ставить його на щабель нижче в футбольній ієрархії за Дієго Марадону.

Мессі вже говорив, що більше він не гратиме на чемпіонатах світу, а тому сподівання від цього турніру дуже високі.

Досьє команди

Прізвисько: Альбіселесте ("біло-блакитні")

Конфедерація: КОНМЕБОЛ

Рейтинг ФІФА: 3

Головні здобутки: чемпіони світу (двічі), переможці Копа Амеріка (15 разів), Фіналіссіма (двічі)

Минулі виступи на чемпіонатах світу

Вже на першому чемпіонаті світу в історії Аргентина стала другою, поступившися Уругваю. Вдруге виходу в фінал довелося чекати майже 50 років і тоді, в 1978 році, аргентинці вперше стали чемпіонами.

Джерело: Getty Images

Потім були ще два фінали за три мундіалі (виграли один) і ще п'ять чемпіонатів без вирішальних матчів. В 2014 році Аргентина програла в фіналі Німеччині в овертаймі.

• Кількість мундіалів: 6 (1978, 98, 2006, 2014-2022)
  • Найкращий результат: чемпіони 1978 та 1986

Легенди збірної

На превеликий жаль, головна легенда аргентинського футболу не дожила до цього чемпіонату світу. Дієго Марадона один з кращих не тільки в історії Аргентини, а й всього світу. І саме він наразі, є творцем останнього чемпіонства в історії своєї країни.

Та не Марадоною єдиним, в аргентинців завжди були круті гравці. Це й зірки, які закінчили нещодавно (Агуеро та Маскерано), і ті, хто запалював на стику століть (Батістута, Дзанетті, Креспо), і зірки минулого століття (Пассарелла, Руджері).

Як пройшли на ЧС-2022?

У аргентинців майже ніколи не виникає труднощів з кваліфікацією на чемпіонати світу. Більше того, цього разу вони навіть не дограли відбір, адже останній матч проти Бразилії був спочатку зірваний, потім перенесений і зрештою не зіграний.

"Біло-блакитні" в підсумку набрали 39 очок в 17 матчах і зайняли другу сходинку з великим відривом від третього Уругваю.

Весь склад збірної Аргентини на ЧС-2022

Головна зірка: ну хто, якщо не Лео Мессі. Раніше в Аргентині сяяли такі хлопці, як Маскерано, Агуеро, Ігуаін, Ді Марія, і навіть тоді ніхто з них не міг зрівнятися з Ліонелем. Наразі ж аргентинці більш сильні командно, ніж персоналіями, але лідер їхній все ще не змінний.

На кого варто звернути увагу: аргентинці мають в своєму складі декілька цікавих гравців, які ще досить молоді, але вже дуже зіркові та досвідчені – Лаутаро (25 років), Лісандро Мартінес (24), Крістіан Ромеро (24). Останній за оцінками Transfermarkt навіть дорожчий за Лео Мессі.

Є в попередній заявці також і два манчестерські хлопці – Гарначо (Юнайтед) і Альварес (Сіті). А ось серед тих, хто може на мундіалі вигідно себе продати в топ-клуб, варто відмітити Алексіса Мак Аллістера (Брайтон) та Енцо Фернандеса (Бенфіка).

Шанси на перемогу Аргентини на турнірі

Альбіселесте багато експертів та фанатів футболу вважають ледь не головними претендентами на чемпіонство в Катарі.

Команда Ліонеля Скалоні показує дуже добротний футбол в останні роки, але вже давно не грала проти європейських збірних, що може зіграти не на їхню користь. В будь якому випадку, навряд чи ця команда вважатиме будь який варіант, окрім чемпіонства, як прийнятний.